هوش مصنوعی، پلی برای حرکت به سمت آینده

ما در شرکت شتاب‌دهنده پارس جهد، در راستای فعالیت در حوزه انقلاب صنعتی ۴‌ام (Industry 4.0) و به‌ویژه فناوری‌های هوش مصنوعی، در ۴ حوزه اقدام به سرمایه‌گذاری و شتابدهی روی استارتاپ‌ها می‌کنیم.

پلتفرم‌های اینترنت اشیا (IOT)

در استارتاپ‌هایی که در حوزه پلتفرم‌های اینترنت اشیا (IOT) فعالیت می‌کنند، داده‌های صنعتی و شهرهای هوشمند، خانگی و کشاورزی کاربران از طریق تجهیزات و پلتفرم اینترنت اشیا گردآوری می‌شوند؛ و فعال‌سازی هر یک از دستگاه‌های موجود در این مکان‌ها، از روشن کردن یک لامپ تا باز کردن یک شیر خط انتقال نفتی را با استفاده از این پلتفرم می‌توان به راحتی انجام داد. کاربران در صورت استفاده از این پلتفرم‌های ما، مالک اطلاعات محرمانه و شخصی خود هستند و می‌تواند آن‌ها را با دیگران در فضاهای ابری موجود به اشتراک بگذارند. در واقع این پلتفرم، یک بازار مناسب برای خرید اینترنت اشیا، خرید یا فروش اطلاعات و داده‌های موجود در آن و همچنین مکانی برای برقراری ارتباط بین متخصص‌ها و کاربران در این حوزه است.

پلتفرم‌های متاورسی غیر متمرکز

کاربران با کمک پلتفرم‌های متاورسی که با هدف تامین سلامت و حفاظت از محیط زیست ایجاد شده‌اند و استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی که استارتاپ‌ها در اختیارشان قرار می‌دهند، می‌توانند توسط هدست‌های واقعیت مجازی وی آر (VR) یا سیستم شخصی خود (گوشی تلفن همراه یا لپ‌تاپ) وارد دنیای واقعیت مجازی شوند و در آنجا تجربه‌ فعالیت‌های فردی یا گروهی را برای خود رقم بزنند. کاربران با استفاده از این پلتفرم می‌توانند فعالیت‌های زیادی را در حوزه سلامت پزشکی و روان‌پزشکی، به خصوص علوم اعصاب یا نوروساینس، مانند دیدار با پزشک یا روان‌شناس خود انجام دهند. علاوه بر این می‌توانند با دوستانشان بازی یا داده‌های رفتاری مورد نیازشان را جمع‌آوری کنند. در نهایت این پلتفرم، کاهش مصرف انرژی و بهبود شرایط زیست محیطی را فراهم می‌کند.

پلتفرم‌های پوشیدنی‌ هوشمند

در استارتاپ‌هایی که پوشیدنی‌های هوشمند طراحی می‌شوند، پلتفرم‌ها قابلیت اندازه‌گیری سیگنال‌های حیاتی بدن انسان‌ها را دارند و آن‌ها را به فضاهای ابری که از قبل برای برایشان مشخص کردیم، ارسال می‌کنند. مزیت این پلتفرم‌های پوشیدنی‌ برای مخاطبانش این است که کاربران، مالک داده‌ها و اطلاعات حیاتی خود هستند. همچنین این پوشیدنی‌های هوشمند، توانایی انواع تحریک‌های الکتریکی، اولتراسونیک، مغناطیسی و نوری را دارند که با ثبت پیوسته اطلاعات به دست آمده توسط آن‌ها و تحلیل مداوم این داده‌ها، می‌توانیم خدمات ارائه شده به مردم را در حوزه سلامت بهبود دهیم.

پلتفرم‌های بلاک چینی در حوزه سلامت و محیط زیست

با استفاده از آنچه که استارتاپ‌های بلاک چینی ارائه می‌دهند، کاربران می‌توانند هرگونه ارزشی را که برای خود خلق کرده‌اند و یا فعالیتی را توسط هر یک از پلتفرم‌های پوشیدنی‌ هوشمند، متاورسی و اینترنت اشیای ما به انجام رسانده‌اند، مالکیت معنوی آن را در دنیای دیجیتال به نام خود ثبت یا تبادل کنند. از نگاهی دیگر می‌توان گفت این پلتفرم، بستری را برای یکپارچه‌سازی و هماهنگی سه استارتاپی را که در بالا معرفی کردیم، با هدف بهبود وضعیت سلامت و محیط زیست فراهم می‌کند.

به ما بپیوندید
برای درخواست مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به ما پیام دهید.

ایمیل: info@parsjahd.com

شماره تماس: 88601024- 21 - 0098